Moc Zrozumienia

Mały Diabetyk

Moc Zrozumienia

284 284 people viewed this event.

Jak budować relację z nastolatkiem. Co pomaga w nieeskalowaniu konfliktu w relacji – warsztat dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1.

Komunikacja z dorastającym dzieckiem bywa trudna dla wielu rodziców. Biorąc pod uwagę aspekt choroby przewlekłej może być to większe wyzwanie, co w naturalny sposób wpływa na potrzebę rozwoju tego obszaru.

Podczas warsztatu z psychologiem Arturem Gębką wykonasz kolejne ważne kroki w budowaniu komunikacji z nastoletnim dzieckiem. Będziesz mieć okazję zaobserwować jaki rodzaj dialogu wzmacnia więź i chęć współpracy. Zaobserwujesz jakie emocje i wiążące się z nimi myśli, postawy mogą utrudniać chęć wysłuchania. W trakcie ćwiczeń poznasz konkretne techniki pomocne w rozmowie, ale przede wszystkim dowiesz się jaka długofalowa postawa może pomóc w tworzeniu więzi opartej na zaufaniu.

Głównym celem warsztatu jest zarysowanie kierunku komunikacji opartej na otwartości, empatii i wzajemnym zrozumieniu. Warsztat ma charakter praktyczny. Będzie zawierał krótkie ćwiczenia, elementy wykładowe oraz czas na pytania od uczestników.


Informacje organizacyjne:

  • Warsztat ma charakter zamkniętego spotkania on-line na platformie Zoom
  • Warsztaty są bezpłatne dla rodziców, ale obowiązują wcześniejsze zapisy
  • Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona

REJESTRACJA:

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod linkiem:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeALZ5HPgQ7C8u1RqKEaUaRt-SeUg0u7RDIehdfIy5obcp1Fw/viewform

Po wypełnieniu formularza uczestnicy otrzymają potwierdzenie uczestnictwa wraz z linkiem do spotkania na platformie Zoom.


Warsztat jest realizowany w ramach projektu wsparcia psychologicznego rodziców diabetyków W ZAKRESIE. Projekt realizuje organizacja Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku oraz wydawnictwo Mały Diabetyk. Jego celem jest polepszenie dobrostanu psychicznego oraz emocjonalnego rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1 poprzez wsparcie psychologiczne. W czasie trwania projektu oferujemy bezpłatne indywidualne konsultacje psychologiczne, warsztaty i webinary na temat psychologicznych  aspektów choroby przewlekłej dziecka, jej wpływu na psychikę rodzica oraz relacje w rodzinie.

Projekt W ZAKRESIE wspierają:

Soroptimist International – Gdańsk – współorganizator i patron, który działa w ramach międzynarodowej organizacji SI (Soroptimist International). SI zrzesza ponad 100 tysięcy członkiń w 126 krajach świata i ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa. Organizacja angażuje się w projekty wspierające rozwój, ekologię, edukację i zdrowie w Polsce i na świecie.

Patroni:

Stowarzyszenie “Słodka Jedynka”

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku

Patron medialny:

mojacukrzyca.org – merytorycznie o cukrzycy


Artur Gębkapsycholog, interwent kryzysowy, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Przez wiele lat związany ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Gdyni. Aktualnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdańsku oraz współprowadzi pracownie psychoedukacyjną Poznanie Psychologia. Organizuje specjalistyczne szkolenia dla pracowników instytucji pomocowych, organizacji oraz grupy edukacyjne dla rodzin.

Event registration closed.
 

Date And Time

2021-04-19 @ 18:00 to
2021-04-19 @ 20:00
 

Data Zakończenia Rejestracji

2021-04-16
 

Lokalizacja

Wydarzenie Online
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria Wydarzenia

Share With Friends