Grupa wsparcia Trójmiasto I

Mały Diabetyk

Grupa wsparcia Trójmiasto I

443 443 people viewed this event.

Spotkania stacjonarne dla rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą typu 1

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą typu 1 na spotkania, których celem jest wymiana doświadczeń i uzyskanie wsparcia emocjonalnego, tak potrzebnego w sytuacji przewlekłej choroby dziecka. W bezpiecznej atmosferze będziecie mieć możliwość wyrażenia swoich frustracji, lęków i stresów oraz uzyskania wsparcia ze strony psychologa w radzeniu sobie z tymi trudnymi emocjami.

To również okazja do przekonania się, że nie jesteśmy sami i że są także inni rodzice borykający się z tą samą cukrzycową codziennością i jej bolączkami. Rozmawiając o przeżyciach i historiach z życia z cukrzycą będziecie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, aby pomóc innym, ale także czerpać wiedzę i wskazówki dla siebie poznając perspektywę rodziców mających inne doświadczenia.

Wreszcie, to też Trójmiejska integracja 🙂 Grupa przyjaznych i przede wszystkich „będących w cukrzycowym temacie” osób jest nie do przecenienia 🙂

Spotkania będą odbywać się stacjonarnie, w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Terminy spotkań Grupy:

 • 6 listopada
  2021, sobota, godz. 12-14
 • 20 listopada
  2021, sobota, godz. 12-14
 • 4 grudnia
  2021, sobota, godz. 12-14

Miejsce spotkań Grupy: Gabinet psychologiczny Magdaleny Kubickiej, ul. Małachowskiego 5/1, Gdańsk Wrzeszcz

Spotkania są bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Aby się zapisać proszę o wypełnienie formularza pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/1Fu8FgKvOTCFfLAywoLp0Otu9Byvq80xsBtw4mLFMGhU

Spotkania grupy wsparcia
poprowadzą:

 • Magdalena Kubicka – Psycholog oraz terapeutka pracująca w nurcie poznawczo- behawioralnym, Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z ludźmi w dużych międzynarodowych firmach, jak i w ramach organizacji non profit. Pracuje terapeutycznie w ramach prywatnej praktyki w Gdańsku oraz zdalnie. Wspiera projekty Małego Diabetyka od strony psychologicznej, a także prowadzi konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1.
 • Dominika Steciak – Autorka i inicjatorka Wydawnictwa Mały Diabetyk, Społeczny Edukator Diabetologiczny i autorka książek dla dzieci z cukrzycą typu 1. Wraz z Soroptimist International Klub w Gdańsku koordynuje projekt wsparcia psychologicznego dla rodziców diabetyków – W ZAKRESIE. Od kilkunastu lat zawodowo związana z obszarem marketingu oraz HR. Prywatnie – mieszka w Gdańsku, mama dwójki dzieci: Łucji i Tymona, który w wieku dwóch lat zachorował na cukrzycę typu 1.

Pamięta, ze grupy samopomocowe nie zastąpią opieki medycznej czy psychoterapeutycznej; mogą ją natomiast skutecznie uzupełnić lub wesprzeć.


Grupa wsparcia Trójmiasto jest realizowana w ramach projektu wsparcia psychologicznego rodziców diabetyków W ZAKRESIE. Projekt realizuje organizacja Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku oraz wydawnictwo Mały Diabetyk. Jego celem jest polepszenie dobrostanu psychicznego oraz emocjonalnego rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1 poprzez wsparcie psychologiczne. W czasie trwania projektu oferujemy bezpłatne indywidualne konsultacje psychologiczne, warsztaty i webinary na temat psychologicznych  aspektów choroby przewlekłej dziecka, jej wpływu na psychikę rodzica oraz relacje w rodzinie.

Projekt W ZAKRESIE wspierają:

Soroptimist International – Gdańsk – współorganizator i patron, który działa w ramach międzynarodowej organizacji SI (Soroptimist International). SI zrzesza ponad 100 tysięcy członkiń w 126 krajach świata i ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa. Organizacja angażuje się w projekty wspierające rozwój, ekologię, edukację i zdrowie w Polsce i na świecie.

Patroni:

Stowarzyszenie “Słodka Jedynka”

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku

Patron medialny:

mojacukrzyca.org – merytorycznie o cukrzycy


Event registration closed.
 

Date And Time

2021-11-06 @ 12:00 to
14:00
 

Data Zakończenia Rejestracji

2021-10-31
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria Wydarzenia

Share With Friends