Projekt „W ZAKRESIE” realizuje organizacja Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku oraz wydawnictwo Mały Diabetyk. Jego celem jest polepszenie dobrostanu psychicznego oraz emocjonalnego rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1. Ten cel chcemy osiągnąć poprzez wsparcie psychologiczne rodziców diabetyków. W projekcie „W ZAKRESIE” zaoferujemy bezpłatne konsultacje psychologiczne, edukację na temat narzędzi radzenia sobie w sytuacji choroby przewlekłej dziecka , jej wpływu na psychikę rodzica oraz relacje w rodzinie.

Dlaczego „W ZAKRESIE”?

Cukrzyca typu 1 to wymagająca choroba : 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bez urlopu i wakacji od cukrzycy rodzice diabetyka dbają o to, aby glikemia dziecka mieściła się „w zakresie”. Ta codzienna praca jest ogromnym obciążeniem – tak fizycznym, jak psychicznym. W pracy z rodzicem na pierwszy plan wysuwają się najczęściej zagadnienia medyczne, tymczasem istnieje także ogromna potrzeba wsparcia emocjonalnego.

Rodzice zmagają się z wieloma problemami, na które trudno uzyskać odpowiedź w ramach systemu służby zdrowia, a możliwość konsultacji psychologicznej bywa utrudniona ze względów finansowych lub organizacyjnych. Projekt „W ZAKRESIE” ma umożliwić rodzicom diabetyków uzyskanie wsparcia psychologicznego w formie on-line, wygodnej i przyjaznej.

Ile czasu będzie trwał projekt?

Projekt przewidujemy na rok – od listopada 2020 do listopada 2021. Oferta bezpłatnych konsultacji – do wyczerpania puli.

Jakie tematy będziemy poruszać?

* Chroniczny stres, brak snu i wyczerpanie rodzica * Ciągły lęk o dziecko * Jak wspierać emocjonalnie dziecko z cukrzycą? * Efektywna komunikacja z dzieckiem nt. cukrzycy * Usamodzielnienie dziecka z cukrzycą * Wypalenie chorobą * Wpływ choroby przewlekłej dziecka na relacje w rodzinie i małżeństwie * Depresja i stany depresyjne rodzica * Cukrzyca a zdrowe rodzeństwo * Jak pogodzić się z diagnozą? * Poczucie winy rodzica * inne niewymienione problemy, a zgłaszane przez rodziców.

Co będzie się działo w czasie trwania projektu?

Pobierz ulotkę z informacjami o projekcie W ZAKRESIE

Patronat:

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1

Patronat medialny:


O Soroptimist International

Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku działa w ramach międzynarodowej organizacji SI (Soroptimist International). Organizację cechuje neutralność światopoglądowa, polityczna, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. SI zrzesza ponad 100 tysięcy członkiń w 126 krajach świata i ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa. Członkinie Soroptimist International działają wolontariacko na rzecz lokalnych społeczeństw. Organizacja
angażuje się w projekty wspierające rozwój, ekologię, edukację i zdrowie w Polsce i na świecie.

O Małym Diabetyku

Mały Diabetyk

Mały Diabetyk to wydawnictwo, którego misją jest publikowanie wartościowych materiałów edukacyjnych na temat cukrzycy typu 1 oraz popularyzowanie wiedzy na jej temat. Pierwszą publikacją Małego Diabetyka jest książka „Niezwykły Pies Benio” skierowana do małych dzieci chorych na cukrzycę typu 1 oraz ich rodzin. Mały Diabetyk inicjuje i realizuje również projekty społeczne – „Benio wkracza na oddziały!” oraz „w zakresie” – Projekt wsparcia psychologicznego rodzica diabetyka.