O nas

Mały Diabetyk

Jesteśmy małym wydawnictwem, którego misją jest publikowanie wartościowych materiałów edukacyjnych na temat cukrzycy typu 1 oraz popularyzowanie wiedzy na jej temat. Pierwszą publikacją Małego Diabetyka jest książka „Niezwykły Pies Benio” skierowana do małych dzieci chorych na cukrzycę typu 1 oraz ich rodzin. Mały Diabetyk to nie tylko książki – inicjujemy i prowadzimy również projekty społeczne skierowane do diabetyków i ich rodzin.


Projekty społeczne Małego Diabetyka wspiera i współorganizuje Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku działający ramach międzynarodowej organizacji SI (Soroptimist International).


Dominika Steciak

Autorka i inicjatorka Małego Diabetyka. Od kilkunastu lat zawodowo związana z obszarem marketingu oraz HR. Autorka książki dla dzieci z cukrzycą typu 1 “Niezwykły Pies Benio”. Prywatnie – mieszka w Gdańsku, mama dwójki dzieci: Łucji i Tymona, który w wieku dwóch lat, zachorował na cukrzycę typu 1.


Magdalena Kubicka

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo behawioralna, z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi w dużych międzynarodowych firmach, jak i w ramach organizacji non profit. Pracuje terapeutycznie w ramach prywatnej praktyki w Gdańsku oraz zdalnie. Wspiera projekty Małego Diabetyka od strony psychologicznej, a także prowadzi konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na cukrzycę typu 1.

https://magdalenakubicka.pl/


Anna Fikus-Wójcik

Doktor nauk ścisłych, architektka-urbanistka. Zawodowo związana z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Prywatnie pasjonatka malarstwa akwarelowego, ilustratorka, graficzka. Autorka ilustracji i oprawy graficznej pierwszej książki Małego Diabetyka “Niezwykły Pies Benio”. Mama dwóch chłopców.


Adres i kontakt:

Mały Diabetyk – Dominika Steciak
e-mail: malydiabetykpl@gmail.com