O książce

Polska obecnie znajduje się w czołówce wzrostu zachorowań na cukrzycę typu 1 u dzieci, między innymi dlatego powstała książka terapeutyczna “Niezwykły Pies Benio” skierowana dla małych diabetyków. Książka we wzruszający i ciekawy dla dzieci sposób opisuje, jak szczeniak Benio dowiaduje się, że zachorował na cukrzycę typu 1, jakie emocje temu towarzyszą i jakie zmiany czekają pieska.

Książka dla dzieci z cukrzycą "Niezwykły Pies Benio"

Diagnoza nieuleczalnej choroby, jaką jest cukrzyca typu 1, zazwyczaj spada jak grom z jasnego nieba, pojawia się wiele emocji, bólu i lęku. To trudna i często dramatyczna sytuacja, do której niestety nie da się przygotować. Książeczka stanowi wsparcie w tym trudnym momencie – może pomóc oswoić dziecko i rodziców z tematem choroby oraz zmian, które je czeka – a przede wszystkim dać otuchę i nadzieję.

Książka dla dzieci z cukrzycą "Niezwykły Pies Benio"

Celem książki jest również edukacja społeczna w zakresie cukrzycy typu 1. Książka w przystępny sposób uczy, jakie objawy wywołuje cukrzyca typu 1, z czym wiąże się codzienne życie z tą chorobą i może być atrakcyjną pomocą w edukacji na temat cukrzycy typu 1 dla uczniów nauczania początkowego i przedszkoli.

W tym celu do książki również przygotowałam materiały dodatkowe – kolorowankę, zadania i zagadki dla dzieci (dostępne na stronie Do pobrania). Książka zaś wyposażona jest w mały słowniczek oraz stronę z pytaniami do dzieci. 


Książka “Niezwykły Pies Benio” otrzymała patronat
Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


Publikacja powstała przy wsparciu Gdańskiego Funduszu Innowacji Społecznej INNaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *