Nowość – książka “Nastolatki i cukrzyca typu 1”

Wychowywanie nastolatka z cukrzycą typu 1 może być przytłaczającym, wyczerpującym i niewdzięcznym zadaniem. Jako rodzic musisz trzymać ciągle rękę na pulsie i nadzorować dziecko, by utrzymać cukry w normie i zapewnić mu życie bez powikłań. Ale jest na to też inny sposób, taki, który stwarza bezpieczeństwo dla dziecka ale też komfort psychiczny dla ciebie. Autorka książki, Hadea Fisher sama od 7 roku życia choruje na cukrzycę typu 1 i była (łagodnie mówiąc) “zbuntowaną” nastolatką z cukrzycą. Teraz, jako dorosły diabetyk, bogatsza o swoje doświadczenia i mama trójki dzieci, napisała książkę dla rodziców – wspierającą, mądrą i dającą nam wgląd, jak wygląda ten trudny okres z perspektywy nastolatka.  

„Nastolatki i cukrzyca typu 1” to nie tylko poradnik, to również osobista opowieść autorki – historia nastolatki, które wiele lat zmagała się nie tylko z cukrzycą, ale też lękiem i depresją. W książce nie znajdziemy cudownych recept, gotowych rozwiązań na wszystko czy prostych sposobów na „naprawienie” swojego nastolatka. W książce Hadea w oparciu o swoje doświadczenia prezentuje wnikliwe, bardzo ludzkie i zrównoważone podejście w kwestiach:

  • zarządzania cukrzycą dziecka bez nadmiernego kontrolowania,
  • doprowadzenia do współpracy z nastolatkiem,
  • zainspirowania go do dbania o siebie,
  • uregulowania poziomu cukru bez nadmiernej ingerencji w jego życie,
  • utworzenia schematu dbania o zdrowie opartego na osobowości dziecka i jego naturalnych umiejętnościach.

Autorka zachęca też rodziców do dbania o swój psychiczny i emocjonalny dobrostan – podaje sposoby na radzenie sobie z przewlekłym stresem i niewyobrażalną presją wynikającą z konieczności kontrolowania cukrzycy swojego dziecka.


Zapisz się na listę zainteresowanych i odbierz darmowy rozdział.

* indicates required

Zapisując się na listę zainteresowanych książką, zapisujesz się również do Newslettera i wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji od Małego Diabetyka o nowościach i wydarzeniach. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności https://malydiabetyk.pl/polityka-prywatnosci/.

.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp’s privacy practices here.


“Jako osoba z cukrzycą typu 1 od siódmego roku życia Hadea ma wiele spostrzeżeń na temat tego, jak to jest być dzieckiem dorastającym z cukrzycą, jak przeżyć okres dojrzewania oraz dorosłość. Oferuje wiele pomocnych rad dla rodziców dotyczących odnalezienia równowagi pomiędzy dobrostanem dziecka oraz ich samych, dzięki którym dziecko może rozwinąć skrzydła. Ja sama powtarzam swoim dzieciom, że cukrzyca jest ich częścią, ale ich nie definiuje. Hadea utwierdziła mnie w przekonaniu, jakie to jest ważne. Chociaż zarządzanie chorobą może być trudne, nie powinno zdominować całkowicie relacji pomiędzy rodzicem i dzieckiem ani nie powinno pochłaniać całej energii rodzica. (Uwaga: otrzymałam egzemplarz książki za darmo w zamian za szczerą recenzję.)


“Jeśli ty i twoje dziecko zmagacie z cukrzycą typu 1, jest to doskonała książka, która pomoże rodzicom zrozumieć myśli i emocje, jakie targają nastolatkiem, oraz poradzi im jak mogą mu pomóc.”


“Stresuje cię zarządzanie cukrzycą twojego nastolatka? Hadea Fisher daje czytelnikowi nieoceniony wgląd w umysł nastolatka zmagającego się z przewlekłą chorobą oraz metody pracy przeznaczone dla rodziców, które stawiają na zmniejszenie kontroli i zwiększenie otwartości i współpracy z dzieckiem. Jej osobiste doświadczenie w połączeniu z wykształceniem i praktyką są źródłem wiedzy o tym, jak pomóc nastolatkowi nauczyć się zarządzania chorobą w tym burzliwym okresie. Skupia się na wyjaśnianiu tego, że my jako rodzice mamy ogromny wpływ na to, co nasze dzieci myślą o sobie i jak radzą sobie z cukrzycą typu 1. Daje nam niezbędne narzędzia do tego, by polepszyć codzienne życie i stopniowo rozwijać lepsze relacje z nastoletnimi dziećmi. Dziękuję, Hadea!”


“Moja czternastoletnia córka od siedmiu lat jest cukrzykiem. Ta książka dostarczyła mi cennych rad dotyczących nie tylko tego, jak najlepiej mogę jej pomóc, ale także jak być dla niej najlepszym rodzicem. Hadea pisze z osobistej perspektywy, doskonale wie, jak wygląda okres dojrzewania, gdy choruje się  na cukrzycę i jak rodzice mogą wesprzeć swoje dzieci nie zapominając przy tym o swoich potrzebach.”


O Autorce

Hadea Fisher jest coachem, mówczynią i orędowniczką rodzin dotkniętych cukrzycą typu 1, zwłaszcza tych znajdujących się w przepełnionym emocjami okresie dojrzewania. Sama jest cukrzykiem od siódmego roku życia, a w młodości zmagała się z lękiem oraz depresją.

Uczęszczała na Bastyr University, który ukończyła w 2008 roku w wieku dwudziestu pięciu lat z tytułem licencjata i magistra z akupunktury i tradycyjnej medycyny chińskiej. Otworzyła swoją pierwszą klinikę w 2009 roku i od tamtej pory z sukcesem prowadzi praktykę. Po ukończeniu trzydziestki została certyfikowanym coachem i nadal rozwija swoje umiejętności, by pomagać rodzinom i diabetykom odnaleźć spokój w trudnych chwilach, rodzinnym zawirowaniu czy wyczerpaniu.

Hadea i jej nieduża rodzina mieszka głównie na Wybrzeżu Północno-Zachodnim i wiele podróżuje swoim kamperem. Wierzy niezbicie w to, że najważniejsze zamiany w jej życiu zaszły dzięki zmianie perspektywy. Pragnie pomagać innym, by dostrzegli, co są w stanie osiągnąć, kiedy mają odpowiednie wsparcie.


Mały Diabetyk

O Małym Diabetyku

Jesteśmy kameralnym wydawnictwem, którego misją jest publikowanie wartościowych materiałów edukacyjnych na temat cukrzycy typu 1 oraz popularyzowanie wiedzy na jej temat. Pierwszą publikacją Małego Diabetyka jest książka „Niezwykły Pies Benio” skierowana do małych dzieci chorych na cukrzycę typu 1 oraz ich rodzin. Mały Diabetyk to nie tylko książki – inicjujemy i prowadzimy również projekty społeczne skierowane do diabetyków i ich rodzin.