Benio wkracza na oddziały!

Od samego początku, wraz z pomysłem na stworzenie książki dla dzieci chorych na cukrzycę towarzyszyła mi idea, aby takie publikacje były łatwo dostępne dla dzieci od razu po zachorowaniu. Tak narodziła się akcja “Benio wkracza na oddziały”. Jej celem jest, aby każda rodzina, która mierzy się z diagnozą cukrzycy typu 1, oprócz szkoleń z procedur medycznych, miała możliwość również otrzymania wsparcia emocjonalnego w formie przyjaznej małemu dziecku.

I tak do zespołu lekarzy, edukatorów diabetologicznych oraz psychologów dołącza Benio – sympatyczny szczeniak, który zachorował na cukrzycę typu 1. Bohater książki z pomocą rodziców i przyjaciół oswaja się z chorobą i zaczyna rozumieć, co ona dla niego oznacza. Książka mówi o tym, że możemy sobie ze wszystkim poradzić, a po początkowych trudnościach, można prowadzić wspaniałe, wesołe i niezwykłe życie.

Począwszy od czerwca 2020 r. na oddziały diabetologiczne trafiają bezpłatne zestawy książek „Niezwykły Pies Benio” wraz z maskotkami. Zestawy wesprą edukację diabetologiczną wśród nowo zdiagnozowanych rodzin i jednocześnie będą miłym upominkiem dla dzieci w trudnym czasie diagnozy.

Jestem autorką książki i pomysłodawczynią akcji „Benio wkracza na oddziały!”, którą koordynuję w ramach wolontariatu.

Sfinansowanie wydruku książki (700 egz.) oraz zakup maskotek (250 szt.) był możliwy dzięki wsparciu finansowemu organizacji Soroptimist International Klub w Gdańsku, która zaangażowała się w pomoc małym diabetykom.

Zestawy i egzemplarze książek trafiły do oddziałów diabetologicznych w następujących miastach: Katowice, Lublin, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Warszawa, Lublin, Kraków, Szczecin, Poznań, Wrocław, Opole, Toruń.


Książka “Niezwykły Pies Benio” powstała przy wsparciu Gdańskiego Funduszu Innowacji Społecznej INNaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *